BEZVA-DUM.cz

Rodinné domy - Třeboň
Hledáte ke koupi dům? Nebo chcete nabídnout svoji nemovitost k prodeji? Pak využijte našich služeb. Inzerovat zdarma mohou jak realitní kanceláře, tak i fyzické osoby. Aktuálně je v databázi realit.
HLEDAT V DATABÁZI NEMOVITOSTÍ
Rodinné domyNájemní domyVenkovská staveníChaty a chalupyPozemky

 

 
Kategorie:
Kraj:
Lokalita:
Cena:od  do
 
 

Rodinné domy - Třeboň

Lokalita: okres Jindřichův Hradec, klidná část obce

Cena: 3 950 000,-Kč

Plocha pozemku: 400 m2

Zastavěná plocha: 90 m2

Obytná plocha: 140 m2

Popis:

12 domů koncipovaných v 6-ti dvojdomcích na břehu Břilicého rybníku.

Zastavěna plocha: 90m2

Podlahová plocha: 140m2

Velikost pozemku: 400m2

www.domytrebon.cz

Jednou z forem staveb pro bydlení je podle prostorového uspořádání rodinný dvojdům. Jedná se o dva rodinné domy se společnou "štítovou" zdí, přičemž obvod každého z nich je volný po zbývajících třech stranách a zajišťuje tak optimální podmínky kontaktu se zahradou.

Dvojdům je Obecně ekonomicky a energeticky výhodnější než solitérní objekt. Především z hlediska úspor pro vytápění v zimním období, Kdy jsou ochlazovány pouze tři strany domu, Oproti čtyřem ochlazovaným stranám u solitéru.

Užívání této formy bydlení má dlouhou tradici. Z historie můžeme uvést několik příkladů za všechny - gotický dvojdům v Úštěku, dvojdomek bratří Čapků z dvacátých let 20. století na Královských Vinohradech v Praze a v neposlední řadě dvojdům z roku 1927 v německém Stuttgartu od slavného francouzského architekta Le Corbusiera, který na domě uplatnil základní principy moderní architektury.

Dvojdomek je vzhledem ke svým nepopiratelným kvalitám stále užívanější formou současné architektury.Agentura Reality Třeboň

Dukelská 133, Třeboň
tel.: 775 99 98 97
reality@trebon.cz

Zapsáno: 09.05.2011 11:33:51